ESERE SAYGILI KORSANA KARŞIYIZ 4.ULUSAL SLOGAN ve LOGO YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI (14 Mayıs 2018)

ESERE SAYGILI KORSANA KARŞIYIZ 4.ULUSAL 

SLOGAN ve LOGO YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI  

(14 Mayıs 2018)ESERE SAYGILI KORSANA KARŞIYIZ 4.ULUSAL SLOGAN ve LOGO YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI  
(14 Mayıs 2018)


Görüntünün olası içeriği: 15 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Esere Saygılı Korsana Karşıyız 4. Ulusal Slogan ve Logo Yarışması Ödül Töreni Ankara/Altındağ Yunus Emre Kültür Merkezinde başarılı bir şekilde yapıldı,Genel Başkanımız Mehmet Nuri Parmaksız çoşkulu geçen ödül töreninden sonra duygularını dile getirdi.Kısmetse önümüzdeki yılda yarışmanın beşincisi ile devam edeceğiz bu projeye dedi.
Meslek Birliğimiz, eser kavramını öğrencilere öğretmek ve halkı, özellikle Ortaokul ve Lise öğrencileriyle beraber Eğitim-Öğretim çalışanlarını 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri kanuna göre her türlü korsana karşı bilinçlendirmeyi amaçlayan birinci boyutu bilgilendirme seminerleri; ikinci boyutu korsanla ilgili slogan ve logo yarışması olan T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın katkılarıyla gerçekleşen bu sosyal sorumluluk projesinin 4. Ulusal Slogan ve Logo yarışmasının “Esere Saygılı Korsana Karşıyız” temasını Türkiye’nin dört bir yanına duyurmaktan mutluluk duymaktadır.
Çocukların, telif haklarının önemini kavrayarak korsanla mücadelenin gerekliliğini belki de büyüklerinden çok idrak ettikleri ve bakış açılarını ortaya koymalarını sağlayan bu yarışma ortaya birbirinden güzel, çok yönlü, anlamlı ve renkli çalışmalar çıkmasını sağladığı gibi onların bu konudaki duyarlılığını da gözler önüne sermektedir ki onların zihinlerine telif haklarının neden önemli olduğunun yerleşmesi ve bunun yanı sıra korsanla mücadelenin gerekliliği fikrini benimsemelerini sağlamak amacıyla yola çıkan İLESAM’ın hedefine hızla ulaştığı görülmektedir.
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle düzenlenen Esere Saygılı, Korsana Karşıyız 4.Ulusal Slogan ve Logo Yarışmasına gösterilen ilgi ve katılım, tasarının ne kadar önemli bir sosyal sorumluluk projesi olduğunun göstergesidir.
Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği sanatsal, kültürel ve edebi faaliyetlerinin yanı sıra asli kuruluş amacı olan telif hakkı ve korsanla mücadelesine devam etmektedir. Proje kapsamında yedi coğrafi bölgede bir il seçerek telif hakkı ve korsan yayınla ilgili seminerler verilmiş, telif hakları bilincinin nesillere doğru ve anlaşılabilir bir şekilde ulaşmasını sağlamaya çalışmıştır.“Esere Saygılı, Korsana Karşıyız” 4.Ulusal Slogan ve Logo Yarışması da bu zincirin bir parçasıdır.
Ödül töreni öncesi saat 9.30'da yarışmada dereceye giren öğrenciler, velileri ve öğretmenleri T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Telif Hakları Mevzuat Daire Başkanı Fatoş Altunç öğrencilerle sohbet etti, telif hakları ve korsan ile ilgili bilgiler verdi.

Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, oturan insanlar ve iç mekan 
 
Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Ödül Töreni Saygı Duruşu-İstiklal Marşı ve 4.Ulusal Slogan ve Logo Yarışmasıyla ilgili Sinevizyon Gösterisi ile devam etti.
Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve kalabalık 

 Görüntünün olası içeriği: 14 kişi, oturan insanlar ve kalabalık

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız'ın yaptığı konuşmada, “Esere Saygılı, Korsana Karşıyız” 4. Ulusal Slogan ve Logo Yarışması ile Türkiye’deki tüm ortaokul ve liselerdeki gençlerin telif hakkı ve neden korsan yayın alınmaması gerektiği konusunda bilinçleneceğini, böylelikle devletimizin vergi kaybının önlenebileceğini, sanat ve sanatçıların telif haklarına kavuşacaklarını ve daha güzel eserlere imza atacaklarını söyleyerek bu projelerini destekleyen T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı’na, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

 Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Sayın Seyit Ahmet Aslan ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Yardımcısı Sayın Ali Odabaş projeyi hayata geçiren İLESAM’ı ve yarışmada derece alan öğrencileri kutladı.
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise, ayakkabılar ve iç mekan

Esere Saygılı, Korsana Karşıyız 4.Ulusal Slogan ve Logo Yarışması plaketleri, katılım belgeleri, diz üstü bilgisayarları, tablet bilgisayarları, dijital fotoğraf makineleri, kitap setleri T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Sayın Seyit Ahmet Aslan, Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Yardımcısı Sayın Ali Odabaş, İLESAM Yönetim Kurulu üyesi Sayın Vali Ayhan Nasuhbeyoğlu ve İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, tarafından öğrencilere takdim edildi.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise  

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, ayakta duran insanlar, ayakkabılar ve iç mekan


  Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Öğrencilere Başarı ve Teşekkür belgelerini İLESAM Yönetim Kurulu üyesi İlter Yeşilay ve Durak Turan Düz tarafından verdi.
Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan  

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise, ayakkabılar ve iç mekan 

Programa katılan her öğrenciye “Esere Saygılı, Korsana Karşıyız” 4.Ulusal Slogan ve Logo Yarışması- 2018 adını taşıyan bir kitap, hikaye kitabı, Proje dosyası ve kalem dağıtıldı. Coşkulu geçen ödül töreni yapılan kokteyle son buldu.

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ
İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres: İzmir 1. Cadde No: 33/16 Aydın Apartmanı, Kat:4 Kızılay / ANKARA 

Tel: 0312 419 49 38  / Fax: 0312 419 49 39

Web:  www.ilesam.org.tr

E- Posta : ilesam@ilesam.org.tr
 


1081   15 Mayıs 2018